Bezoek aan Gothique in Louvre-Lens

 

Beste Kunstliefhebber,

als je naar Lens gaat, hierbij een tip voor een bezoek dat de moeite waard is.

 

LOUVRE-LENS-'GOTHIQUES'

Het museum Louvre-Lens pakt uit met een unieke tentoonstelling: 'Gothiques'.

Zij belicht de kunst van de gotiek, die na het romaans ontstond in het Île de France en Picardië in de 12de eeuw en een paar eeuwen verder bleef bloeien.  In de 19de eeuw flakkerde deze kunst opnieuw op in de neogotiek.

Heden ten dage wordt er gesproken van de 'gotics'.

Uiterst waardevolle stukken zijn bijeengebracht: sculpturen, ivoren, perkamenten, miniaturen uit de meest befaamde musea voor middeleeuwse kunst, o.a. het Musée de Cluny uit Parijs.  Zij illustreren de 'geest' en de 'taal' van de gotiek.

  1. De permanente collectie van het  Louvre - Lens heeft vorig jaar een verandering ondergaan en blijft steeds meer dan de moeite waard.

https://www.louvrelens.fr/nl/les-expositions/

 

Bezoek onze website  www.kunstindestad.be op het homescherm met een overzicht van de tentoonstellingen.  Er staat ook andere info op onze website.

 

Laat ons samen kunst brengen!

 

Vriendelijke groeten,

Het hele team van Kunst in de Stad