

Beste Kunstliefhebber,
als je naar Gent gaat, hierbij een tip voor een bezoek dat de moeite waard is.
INTO THE EYES - SINT-BAAFSHUIS - GENT
Als kind werd kunstenaar Johan Tahon (1965) in de Sint-Baafskathedraal reeds geraakt door het 'Lam Gods'. De band met dit unieke kunstwerk heeft hem nooit losgelaten.
In zijn leven ervaart hij een mystieke draad, die hem blijvend inspireert: in contact met kunstwerken; bij het zien van vroegchristelijke kunst in Turkije; in zijn atelier te Rozebeke. Hij ontmoette ook paus Franciscus.
In zijn werk wil Johan Tahon spiritualiteit, verbondenheid en geneeskracht van kunst uitdrukken. Hij werkt in gips, steen en brons.
De tentoonstelling naar aanleiding van zijn 60 jaar begint in de Sint-Baafskathedraal met een beeld dat zich richt op het Lam Gods. Zij loopt verder in het Sint-Baafshuis en tuin.
Sint-Baafshuis: vrijdag: 13 - 17 uur
zaterdag: 10 - 17 uur
zondag: 10 - 17 uur
Tot 5 oktober 2025
https://www.otheo.be/bisdom-gent/artikel/johan-tahon-into-the-eyes
Bezoek onze website www.kunstindestad.be op het homescherm met een overzicht van de tentoonstellingen. Er staat ook andere info op onze website.
Bezoek onze website www.kunstindestad.be op het homescherm met een overzicht van de tentoonstellingen. Er staat ook andere info op onze website.
Laat ons samen kunst brengen!
Vriendelijke groeten,
Het hele team van Kunst in de Stad

